Yeni Çıkanlar

TÜRK YAZISI

Yazı milletler için medeniyetin en önemli göstergesidir. Tarih boyunca farklı yazı sistemleri kullanan Türklerin, ilk kullandıkları yazı ise kendisine ait olan Türk yazısıdır. Türk yazısı; Türklerinin düşlerinin, düşüncelerinin, duyduklarının, bildiklerinin, hissettiklerinin ilk kez yazıya dönüşmüş biçimidir.
Ataların kazıyarak tarihe kaydettikleri taşlarda kendilerinden izler taşıdığı damgalar okurları da tarih yolculuğuna çıkaracaktır.

Son yıllarda Türk yazısına yönelik ilgi gittikçe artmaktadır. Büyük bir heyecana yol açan bu ilginin doğru biçime dönüşmesi en önemli adım olacaktır.
İşte bu nedenle bu eser Türk yazısının kurallarına bağlı kalarak öğrenilmesi amacıyla kaleme alınmış ve içinde yazının tarihine ait bilgiler de yer almıştır. Çalışma, Türk yazısının hem tarihini hem öğretimini aktarmayı amaçlamaktadır.

Berkant Parlak

Galiçya’da siperinde uyuyan
Bu nefere dikkatle bak, ey şair!
Şair odur, senin yazın hep nesir;
Uyuyan sen, odur sezen ve duyan…

Şair odur, çünkü onun kalemi
Uyurken de düşmez asla elinden…
Kalbindeki bütün zevki, elemi
İlhâm ona vatanından, ilinden…

Hazırlayan: Fatih Önder

ARTI BİR FARKLA

Asıl macera şimdi başlıyor. Acemi ve neyle karşı karşıya olduklarından bihaber anne ve baba iki günlük bebekleriyle karlı ve soğuk havada hastane koridorlarında oradan oraya savruluyor. Her doktor detaylı inceliyor ve bir başka doktora bakması için gönderiyor.

Ağlamaktan perişan durumdayım ama son gücümle bir umut diye koşturuyorum. Kromozom analizi yapılması için bebekten kan alınıyor. O an kucağımda hâlâ uykusuna devam eden bebeğim ve canı acıyacak diye hüngür hüngür ağlayan yeni anne ben.

Seza Selma Şenkoğlu

Bültenimize kaydolun; yeni kitap, fuar takvimimizden haberdar olun.​

Başa dön