Oğuzhan Başaran

Oğuzhan Başaran, 01.10.1993 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı ilde tamamladıktan sonra 2014 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü kazandı. Bu bölümün son senesinde hazırlamış olduğu tez çalışması TÜBİTAK Bilim İnsanları Destek Programları Başkanlığı tarafından proje olarak kabul edildi. Aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayarak bu üniversiteden mezun oldu.

Mezun olduğu 2018 yılında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı görevli öğretmen olarak çeşitli okullarda tarih ve sosyal bilgiler dallarında dersler verdi. Görev aldığı okullarda “Genç Kâşifler Projesi” gibi MEB projeleri yürüttü.  Trabzon Ortahisar Belediyesi Destekleme ve Yetiştirme Kursu’nda Türk Yazısı eğitiminde derslere katkıda bulundu. Çeşitli internet sitelerinde İslâmiyet Öncesi Türk Tarihi üzerine yazıları yer aldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, Başkent Enstitü’den Kişisel Motivasyon Teknikleri Eğitimi sertifikalarını aldı. Hâlihazırda özel olarak eğitim ve öğrenci koçluğu yapmaya devam etmektedir.

Oğuzhan Başaran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön