Kerim Sarıgül

.
.

Öğr. Gör. Dr. Kerim Sarıgül, 1979, Giresun Bulancak’ta dünyaya geldi.

Eğitim

İlköğrenimimi Küçükdere köyünde, ortaöğrenimimi Bulancak’ta, liseyi ise Amasya İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2000 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji Bölümünü (Lisans) kazandı ve 2005 yılında bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu. Mezuniyet sonrası yüksek lisansa başladı ve bu eğitimimi 2008 yılında, doktora eğitimimi Kırgız Millî İlimler Akademisi, Cengiz Aytmatov Dil ve Edebiyat Enstitüsünde 2018 yılında; ikinci üniversite eğitimimi (Uluslararası İlişkiler) 2018 yılında, üçüncü üniversite eğitimimi (Web Tasarımı ve Kodlama) 2020 yılında başarıyla tamamladı. Şu an yönetim bilişim sistemleri programında eğitimine devam etmektedir.

İş Hayatı

2005-2013 yılları arasında (8 yıl) Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulunda Türkçe Okutmanı olarak

Şubat 2013 – Şubat 2021 yılları arasında Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezi Müdür Yardımcısı (4 yıl), Türkçe Eğitim Müdürü (2 yıl), Bilgi İşlem Müdürü (1 yıl), Başkanlık Danışmanı (1 yıl) olarak görev yaptı.

Şu an Gazi Üniversitesi TÖMER’de Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca, Uluslararası Eğitim Dergisi’nde (International Journal of Instruction) Editör Yardımcılığı görevi bulunmaktadır.

Sarıgül ayrıca Rusça, İngilizce ve Kırgız Türkçesi bilmektedir.

Alka Yayınevi’ndeki eserleri:

Eski ve Bugünkü Yenisey Dili (Çeviri)

Eski ve Bugünkü Yenisey Dili İ. A. Batmanov, Z. B. Argaçi, G.E. Babuşkin tarafından hazırlandı ve Kerim Sarıgül ile İsa Aydemir tarafından Türkçeye çevrildi.
(Resmin üzerine tıklayarak ürüne ulaşabilirsiniz.)

Kerim Sarıgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön