Yayın serüvenimiz

Alka Yayınevi, birçok türden eserleri Türk yayın hayatına kazandırmayı ve onları ölümsüzleştirmeyi hedefleyen bir yayınevidir. Bu sebeple okuyucuya doğru bilgiyi ve kaliteli nitelikli içeriği sunabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazarlar, Alka Yayınevi aracılığıyla yayımlamayı düşündükleri eserlerin dosyalarını tarafımıza ulaştırırlar. Eser, yayın kurulumuz tarafından incelenir ve onay ya da ret yanıtı yazara iletilir.

Basılmasına karar verilen eserle ilgili yazarla yapılan sözleşmenin ardından eser yayıma hazırlanma sürecine girer. Burada tekrardan yayın kurulumuzca eserin incelemesi, düzeltmeleri yapılır ve yayıma hazır hâle getirilir.

Tasarım ekibimiz tarafından eserin iç sayfaları ve kapağı tasarlanır. Ardından onay için yazara gönderilir. Yazar, basıma onay verdikten sonra çalışma matbaaya gönderilir. (Bu arada tüm yazışmalar elektronik ortamdan yapılır. Onay da aynı şekilde yazarla elektronik posta üzerinden kurulan iletişim sonucu yazılı olarak alınır.)

Alka Yayınevi, Türkiye genelinde kitap baskısı konusunda tecrübeli ve kaliteli matbaa(lar) ile çalışmaktadır. Okurlarına en kaliteli okuma konforunu sunmayı amaçlayan yayınevimiz, okurlar açısından gözü yormayacak renk tonunda ve kaliteli kâğıtlarla baskının yapılmasını sağlar.

Matbaadan teslim alınan eser, Alka Yayınevi’nin anlaştığı dağıtıcı firmalar aracılığıyla Türkiye’nin önde gelen kitap satış sitelerinde ve talebi hâlinde tüm Türkiye’deki kitabevlerinde satışa konulur.

Bundan sonra eserin ve yazarın tanıtıma dair faaliyetler yürütülür. Alka Yayınevi, başta sosyal medya olmak üzere çeşitli tanıtım tasarımlarını çeşitli mecralar aracılığıyla okurlara ulaştırır. E-bülten, medya organları da dâhil edilerek fotoğraf, yazı ve görüntüler hazırlanarak hem çalışmalar hem de yazarlar kamuoyuna tanıtılır ve daha fazla kişiye ulaşmak hedeflenir.

Ayrıca sanal ya da gerçek kitap fuarları, konferanslar ve çeşitli organizasyonlara katılımla birlikte eserler teşhir edilir, yazarlar imza günleriyle birlikte okuyucusuyla buluşturulur.

Siz de bu ayrıcalıklardan faydalanmak için bizimle iletişime geçin:

Yazarlık başvurusu için tıklayın:

Her türlü bilgi, iletişim için ise bilgi@alkayayinevi.com adresine e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Başa dön