Özge Yıldız

Şerife Özge Yıldız, 1984 yılında Aydın’da doğan yazar çocukluğunu Mersin’de geçirmiştir. 2002 yılında Türkiye derecesi ile kazandığı ODTÜ İşletme Bölümünden 2007 yılında mezun olarak Türkiye İş Bankasında uzman yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. 2008 yılında evlenmiş ve eşinin desteğiyle yeniden üniversite sınavına girerek 2009 yılında Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü kazanmıştır. 2010 yılında ilk oğlu Enes’i kucağına aldıktan 3 yıl sonra sınıf öğretmeni olarak Şanlıurfa’ya atanmıştır. Müdür yetkili öğretmen olarak çalıştığı ilk görev yerindeyken bu kitabı yazmasına sebep olan oğlu Alper’i beklemeye başlayan yazar 2014 yılında onu kucağına almıştır.

Alper’in doğumundan sonra hayatlarına giren Cri du Chat Sendromu hayatını temelden etkilemiş ve farkındalık çalışmaları için sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapmaya başlamıştır. Cri du Chat Sendromlu çocuk ailelerinin ona ulaşması ile gruplar kurmuş ve hazırladığı web sitesi üzerinden sendrom hakkında Türkçe bilgiler yayımlamıştır. Ayrıca uluslararası 5p- platformunda Türkiye temsilcisi olan yazar Cri du Chat Sendromu Derneği kuruluş çalışmalarında bulunmuş ve çeşitli konferanslarda konuşmacı olarak yer almıştır.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Teknolojileri alanından yüksek lisansını tamamlayan yazar ayrıca şiddetsiz iletişim, özel eğitim uygulamaları, işitsel oyun, drama, robotik ve kodlama, proje yönetimi, masal anlatıcılığı, zekâ oyunları, VML (Verbal Motor Learning/ Sözel Motor Öğrenme), ETEÇOM (Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı), duyu bütünleme gibi alanlarda eğitimler almıştır.

Özge Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön